750,-
750
25 year guarantee
750,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
UTRUSTA
25 25 year guarantee
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
25 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
The dark colour coordinates well with KNIVSHULT drawers, and creates a uniform kitchen.
Allows you to connect a high KNIVSHULT drawer to a door front β a popular choice for waste sorting bins. It is also possible to add an inner drawer above the bins.
Article no 806.041.00
1 package(s) total
Wipe dry with a clean cloth. Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild non-abrasive washing-up detergent or soap, if necessary.
To be completed with a high drawer (width 40 or 60 cm).
To be completed with a door (max. width and height 60 cm).
To be completed with a high KNIVSHULT drawer.
| Length: | 29 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,38 kg |
| Weight Net: | 0,31 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 806.041.00
| Article no | 806.041.00 |
Article no 806.041.00
| Max. load: | 20 kg |
| Max. door height: | 60 cm |
| Max. door width: | 60 cm |
| Article no: | 806.041.00 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 29 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,38 kg |
| Weight Net: | 0,31 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
Find it in the store
1 package(s) total