Quantity:
-
+
METOD
METOD kitchen system gives you endless possibilities to design your dream kitchen. Paired with VOXTORP fronts with oak expression and integrated handles you get a minimalist look with a warm feel.
Sorry!
There is not enough stock for your order.
METOD
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
25 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Article no 695.876.68
4 package(s) total
To be completed with METOD suspension rail for mounting the cabinet to the wall.
Suspension rail sold separately.
To be completed with legs and plinth, sold separately.
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 59 cm |
| Width: | 26 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 3,50 kg |
| Weight Net: | 3,49 kg |
| Volume per package: | 5,6 l |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 3,71 kg |
| Weight Net: | 3,35 kg |
| Volume per package: | 6,7 l |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 60 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 14,60 kg |
| Weight Net: | 13,86 kg |
| Volume per package: | 33,0 l |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
Article no 695.876.68
| Article no | 695.876.68 |
Article no 695.876.68
| Width: | 30,0 cm |
| Depth: | 61,6 cm |
| Height: | 88,0 cm |
| Frame, depth: | 60,0 cm |
| Frame, height: | 80,0 cm |
| Shelf UTRUSTA | |
| Article no: | 005.917.81 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 59 cm |
| Width: | 26 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 3,50 kg |
| Weight Net: | 3,49 kg |
| Volume per package: | 5,6 l |
| Door VOXTORP | |
| Article no: | 405.591.33 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 3,71 kg |
| Weight Net: | 3,35 kg |
| Volume per package: | 6,7 l |
| Base cabinet frame METOD | |
| Article no: | 605.916.98 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 60 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 14,60 kg |
| Weight Net: | 13,86 kg |
| Volume per package: | 33,0 l |
| Hinge w b-in damper for kitchen UTRUSTA | |
| Article no: | 805.248.82 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
Find it in the store
4 package(s) total