Quantity:
-
+
METOD
METOD kitchen system gives you endless possibilities to design your dream kitchen. Paired with TERRSJÖ fronts in red-brown, the kitchen gets a warm terracotta-toned glow with a playful wave-shaped design.
Sorry!
There is not enough stock for your order.
METOD
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 796.119.17
3 package(s) total
Suspension rail sold separately.
To be completed with legs and plinth, sold separately.
The hinge is adjustable in height, depth and width.
To be completed with METOD suspension rail for mounting the cabinet to the wall.
Colour-matching knob included. Drilling required.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 47 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 7,90 kg |
| Weight Net: | 7,50 kg |
| Volume per package: | 15,2 l |
| Length: | 49 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,15 kg |
| Weight Net: | 1,95 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
Article no 796.119.17
| Article no | 796.119.17 |
Article no 796.119.17
| Width: | 40,0 cm |
| Depth: | 38,6 cm |
| Height: | 40,0 cm |
| Wall cabinet frame METOD | |
| Article no: | 102.055.29 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 47 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 7,90 kg |
| Weight Net: | 7,50 kg |
| Volume per package: | 15,2 l |
| Door TERRSJÖ | |
| Article no: | 706.053.79 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 49 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,15 kg |
| Weight Net: | 1,95 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Hinge w b-in damper for kitchen UTRUSTA | |
| Article no: | 805.248.82 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
Find it in the store
3 package(s) total