9.950,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
BILLY
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Adjustable shelves; adapt space between shelves according to your needs.
Shallow shelves help you to use small wall spaces effectively by accommodating small items in a minimum of space.
A simple unit can be enough storage for a limited space or the foundation for a larger storage solution if your needs change.
Article no 405.949.28
1 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
Keep in mind that you need enough space between the top of the furniture and the ceiling to be able to anchor the product to the wall.
1 fixed shelf and 4 adjustable shelves included.
May be completed with doors; available in different colours and designs.
Product is possible to recycle or use for energy recovery, if available in your community.
Must be anchored to the wall. Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
| Length: | 207 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 23,22 kg |
| Weight Net: | 22,24 kg |
| Volume per package: | 51,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 405.949.28
| Article no | 405.949.28 |
Article no 405.949.28
| Width: | 40 cm |
| Depth: | 28 cm |
| Height: | 202 cm |
| Max. load/shelf: | 14 kg |
| Article no: | 405.949.28 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 207 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 23,22 kg |
| Weight Net: | 22,24 kg |
| Volume per package: | 51,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total