Sorry!
There is not enough stock for your order.
BILLY
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 495.818.89
9 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
Safety bracket for fixing to wall included.
Product is possible to recycle or use for energy recovery, if available in your community.
May be completed with extra shelves to add storage space.
Keep in mind that you need enough space between the top of the furniture and the ceiling to be able to anchor the product to the wall.
WARNING! Tipping hazard – to reduce the risk of this furniture tipping over, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 206 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight Gross: | 39,60 kg |
| Weight Net: | 38,35 kg |
| Volume per package: | 80,4 l |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,24 kg |
| Weight Net: | 0,22 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
| Length: | 207 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 26,15 kg |
| Weight Net: | 25,04 kg |
| Volume per package: | 54,0 l |
| Length: | 78 cm |
| Width: | 38 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 8,38 kg |
| Weight Net: | 7,91 kg |
| Volume per package: | 17,0 l |
| Length: | 38 cm |
| Width: | 38 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 5,20 kg |
| Weight Net: | 4,89 kg |
| Volume per package: | 10,7 l |
Article no 495.818.89
| Article no | 495.818.89 |
Article no 495.818.89
| Width left: | 135 cm |
| Width right: | 215 cm |
| Depth: | 28 cm |
| Height: | 237 cm |
| Max. load/large shelf: | 30 kg |
| Max. load/small shelf: | 14 kg |
| Bookcase BILLY | |
| Article no: | 105.089.32 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 206 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight Gross: | 39,60 kg |
| Weight Net: | 38,35 kg |
| Volume per package: | 80,4 l |
| Corner fittings BILLY | |
| Article no: | 401.041.09 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,24 kg |
| Weight Net: | 0,22 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
| Bookcase BILLY | |
| Article no: | 604.773.82 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 207 cm |
| Width: | 39 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 26,15 kg |
| Weight Net: | 25,04 kg |
| Volume per package: | 54,0 l |
| Height extension unit BILLY | |
| Article no: | 604.773.96 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 78 cm |
| Width: | 38 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 8,38 kg |
| Weight Net: | 7,91 kg |
| Volume per package: | 17,0 l |
| Height extension unit BILLY | |
| Article no: | 804.773.95 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 38 cm |
| Width: | 38 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 5,20 kg |
| Weight Net: | 4,89 kg |
| Volume per package: | 10,7 l |
Find it in the store
9 package(s) total