none selected
Quantity:
-
+
KALLAX
Hang this KALLAX combo on the wall or place it on the floor. The handy inserts hide things that tend to clutter and makes your space feel calmer.
Sorry!
There is not enough stock for your order.
KALLAX
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The practical inserts hide things and help maintain a clean and tidy look.
Article no 595.529.52
5 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
This furniture must be fixed to the wall with the enclosed wall fastener.
Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
Complete with KALLAX underframe to give this shelving unit a new look while making it easier to vacuum under the unit.
| Length: | 81 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 19 cm |
| Weight Gross: | 12,60 kg |
| Weight Net: | 11,74 kg |
| Volume per package: | 62,3 l |
| Length: | 45 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,15 kg |
| Weight Net: | 2,03 kg |
| Volume per package: | 3,9 l |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,57 kg |
| Weight Net: | 2,44 kg |
| Volume per package: | 3,7 l |
Article no 595.529.52
| Article no | 595.529.52 |
Article no 595.529.52
| Width: | 76,5 cm |
| Depth: | 39 cm |
| Height: | 76,5 cm |
| Max. load/shelf: | 13 kg |
| Shelving unit KALLAX | |
| Article no: | 202.758.14 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 81 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 19 cm |
| Weight Gross: | 12,60 kg |
| Weight Net: | 11,74 kg |
| Volume per package: | 62,3 l |
| Insert with door KALLAX | |
| Article no: | 202.781.67 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 45 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,15 kg |
| Weight Net: | 2,03 kg |
| Volume per package: | 3,9 l |
| Insert with 1 shelf KALLAX | |
| Article no: | 204.237.20 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,57 kg |
| Weight Net: | 2,44 kg |
| Volume per package: | 3,7 l |
Find it in the store
5 package(s) total