29.150,-
29.150,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
BESTÅ
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
A simple unit can be enough storage for a limited space or the foundation for a larger storage solution if your needs change.
10 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Article no 094.407.97
9 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth. Check regularly that all assembly fastenings are properly tightened and retighten when necessary.
2 adjustable shelves included.
BESTÅ suspension rails for wall mounting are included.
Tempered glass should be handled with care! A damaged edge or a scratched surface can cause the glass to break suddenly.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
The max load for a wall-hung frame depends on the wall material.
| Length: | 73 cm |
| Width: | 61 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 4,69 kg |
| Weight Net: | 4,15 kg |
| Volume per package: | 9,7 l |
| Length: | 130 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight Gross: | 16,38 kg |
| Weight Net: | 15,40 kg |
| Volume per package: | 58,6 l |
| Length: | 57 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 2,01 kg |
| Weight Net: | 1,91 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
| Length: | 60 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,77 kg |
| Weight Net: | 0,69 kg |
| Volume per package: | 1,2 l |
| Length: | 25 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,26 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 1,3 l |
Article no 094.407.97
| Article no | 094.407.97 |
Article no 094.407.97
| Width: | 120 cm |
| Depth: | 42 cm |
| Height: | 64 cm |
| Glass door SINDVIK | |
| Article no: | 002.963.13 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 73 cm |
| Width: | 61 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 4,69 kg |
| Weight Net: | 4,15 kg |
| Volume per package: | 9,7 l |
| Frame BESTÅ | |
| Article no: | 502.459.53 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 130 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight Gross: | 16,38 kg |
| Weight Net: | 15,40 kg |
| Volume per package: | 58,6 l |
| Glass shelf BESTÅ | |
| Article no: | 602.955.32 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 57 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 2,01 kg |
| Weight Net: | 1,91 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
| Suspension rail BESTÅ | |
| Article no: | 704.883.18 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 60 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,77 kg |
| Weight Net: | 0,69 kg |
| Volume per package: | 1,2 l |
| Soft closing/push-open hinge BESTÅ | |
| Article no: | 802.612.58 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 25 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,26 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 1,3 l |
Find it in the store
9 package(s) total