8.950,-/2 pack
Sorry!
There is not enough stock for your order.
LÅDMAKARE
"My idea with LÅDMAKARE was to create storage that allows for personal expression by displaying your favourite items, while offering closed storage for things you’d rather keep out of sight. It has a simple, clean look and generous dimensions, making it possible to build a solution for an entire wall. For me, it’s not just about the furniture itself but about showcasing the user’s personal stories and experiences. Just like a beautiful frame around a beloved painting."
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The side panels have cut-outs for a skirting board.
Customise your storage space with shelves, inserts with compartments and cabinets with doors.
Use these side panels as a base to create your personal storage solution.
You can expand the width of the storage system by adding middle panels to the side panels – and then mount and anchor them directly to the wall.
Article no 505.972.95
1 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
Screws for wall mounting sold separately.
| Length: | 222 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 12,50 kg |
| Weight Net: | 10,75 kg |
| Volume per package: | 40,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 505.972.95
| Article no | 505.972.95 |
Article no 505.972.95
| Depth: | 35,0 cm |
| Height: | 212,4 cm |
| Thickness: | 2,2 cm |
| Package quantity: | 2 pack |
| Article no: | 505.972.95 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 222 cm |
| Width: | 36 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 12,50 kg |
| Weight Net: | 10,75 kg |
| Volume per package: | 40,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total