11.950,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
LACK
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Shallow shelves help you to use the walls in your home efficiently. They hold a lot of things without taking up much space in the room.
Choose if you want to mount the shelf horizontally or vertically on the wall.
Article no 005.928.70
1 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
When the wall shelf unit is hung in a horizontal position the total max. load is 25 kg. When hung in a vertical position the max. load is 3 kg per shelf.
Combines with other products in the LACK series.
Must be anchored to the wall. Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
| Length: | 192 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight Gross: | 12,05 kg |
| Weight Net: | 10,98 kg |
| Volume per package: | 62,7 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 005.928.70
| Article no | 005.928.70 |
Article no 005.928.70
| Width: | 30 cm |
| Depth: | 28 cm |
| Height: | 190 cm |
| Max. load: | 25 kg |
| Max. load/shelf: | 3 kg |
| Article no: | 005.928.70 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 192 cm |
| Width: | 31 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight Gross: | 12,05 kg |
| Weight Net: | 10,98 kg |
| Volume per package: | 62,7 l |
Find it in the store
1 package(s) total