1.690,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
VARIERA
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Easy installation and easy to move and adjust as needed.
Fits all IKEA medium and high drawers and works with most kitchen drawers on the market.
No assembly required.
Article no 106.196.14
1 package(s) total
Wipe dry with a clean cloth. Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild non-abrasive washing-up detergent or soap, if necessary.
Easy to install, pressure-mounted.
To be placed lengthwise in the drawer, from the front edge to the back edge.
| Length: | 57 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,70 kg |
| Weight Net: | 0,62 kg |
| Volume per package: | 1,6 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 106.196.14
| Article no | 106.196.14 |
Article no 106.196.14
| Height: | 11,8 cm |
| Width: | 1,8 cm |
| Min. depth: | 47,4 cm |
| Max. depth: | 53,5 cm |
| Article no: | 106.196.14 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 57 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,70 kg |
| Weight Net: | 0,62 kg |
| Volume per package: | 1,6 l |
Find it in the store
1 package(s) total