895,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
VARIERA
VARIERA drawer mat keeps your pots and utensils in place and dampens the sound of utensils slammering around. It also protects drawers and shelves from scratching. Cut the plastic mat to fit inside your kitchen cabinets and drawers. Practical and easy to clean.
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Dampens sounds and protects drawers and shelves against scratching.
Easy to cut to desired size. Simply cut along the markings for a straight line.
No more slipping and sliding โ this mat helps keep everything in place in your drawer or on a shelf.
Article no 800.128.53
1 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in water or a non-abrasive detergent. Wipe dry with a clean cloth.
| Length: | 50 cm |
| Weight Gross: | 0,44 kg |
| Weight Net: | 0,43 kg |
| Volume per package: | 0,9 l |
| Diameter per package: | 5 cm |
Article no 800.128.53
| Article no | 800.128.53 |
Article no 800.128.53
| Length: | 150 cm |
| Width: | 50,4 cm |
| Area: | 0,75 mยฒ |
| Package quantity: | 1 pieces |
| Article no: | 800.128.53 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 50 cm |
| Weight Gross: | 0,44 kg |
| Weight Net: | 0,43 kg |
| Volume per package: | 0,9 l |
| Diameter per package: | 5 cm |
Find it in the store
1 package(s) total