12.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
VARPTROSS
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Gives a soft glowing light, that gives your home a warm and welcoming atmosphere.
Each lamp is unique since it is made of bamboo with natural color variations and has handmade details by skilled craftspeople.
Article no 405.951.31
1 package(s) total
Light bulb sold separately. IKEA recommends LED light bulb GU10.
Bamboo is a natural material with unique colour variations that add to its charm. These variations may change over time, enhancing its natural character.
Special waste handling may be required. Please contact your local authorities for more information.
This product bears the CE mark.
| Length: | 122 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight Gross: | 5,27 kg |
| Weight Net: | 4,55 kg |
| Volume per package: | 57,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 405.951.31
| Article no | 405.951.31 |
Article no 405.951.31
| Base diameter: | 15 cm |
| Cord length: | 2,3 m |
| Height: | 118 cm |
| Power: | 7,5 W |
| Shade diameter: | 20 cm |
| Article no: | 405.951.31 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 122 cm |
| Width: | 22 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight Gross: | 5,27 kg |
| Weight Net: | 4,55 kg |
| Volume per package: | 57,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total