Sorry!
There is not enough stock for your order.
IKEA PS 2026 / HAVSDJUP
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
You can create a soft, cosy atmosphere in your home with a paper lamp that spreads a diffused and decorative light.
Article no 796.193.34
2 package(s) total
Light bulb sold separately. IKEA recommends LED bulb E27 globe opal white.
For safety's sake, hang out of reach of children.
This product bears the CE mark.
This cord set fit bulbs with socket E27 (large).
To be hung on a ceiling hook.
Special waste handling may be required. Please contact your local authorities for more information.
You will find complete information on how the product is mounted and installed in the assembly instructions.
| Length: | 92 cm |
| Width: | 92 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 2,38 kg |
| Weight Net: | 1,35 kg |
| Volume per package: | 29,6 l |
| Length: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,20 kg |
| Weight Net: | 0,18 kg |
| Volume per package: | 0,8 l |
| Diameter per package: | 13 cm |
Article no 796.193.34
| Article no | 796.193.34 |
Article no 796.193.34
| Diameter: | 90 cm |
| Pendant lamp shade IKEA PS 2026 | |
| Article no: | 106.170.78 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 92 cm |
| Width: | 92 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 2,38 kg |
| Weight Net: | 1,35 kg |
| Volume per package: | 29,6 l |
| Cord set HAVSDJUP | |
| Article no: | 405.821.24 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,20 kg |
| Weight Net: | 0,18 kg |
| Volume per package: | 0,8 l |
| Diameter per package: | 13 cm |
Find it in the store
2 package(s) total