4.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
HALGATT
“When I design lamps, I want them to bring warmth and life to a room. The challenge is to capture a classic’s qualities – the right proportions, choice of materials and shade, and a timelessness that makes the lamp always feel relevant. My inspiration for HALGATT table lamps comes from how we live our lives. They have a versatility that supports the decor rather than dominating it – and are just as suitable in the living room as in a dining room, a bedroom or a work area.”
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
If you want to dim the light, just turn the knob.
By dimming the lighting, you change the mood in the room.
The lampshade’s visible textile fibres create a vibrant expression – and when you turn the lamp on, a warm light spreads that makes your room feel cosy and inviting.
The table lamp has a stable ceramic base.
Article no 506.012.64
1 package(s) total
Light bulb sold separately. IKEA recommends LED bulb E14, dimmable, globe opal white.
Can only be used with light bulbs that are dimmable.
Special waste handling may be required. Please contact your local authorities for more information.
This product bears the CE mark.
| Length: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight Gross: | 1,70 kg |
| Weight Net: | 1,39 kg |
| Volume per package: | 14,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 506.012.64
| Article no | 506.012.64 |
Article no 506.012.64
| Shade width: | 24 cm |
| Total height: | 35 cm |
| Base width: | 10 cm |
| Article no: | 506.012.64 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 25 cm |
| Width: | 25 cm |
| Height: | 22 cm |
| Weight Gross: | 1,70 kg |
| Weight Net: | 1,39 kg |
| Volume per package: | 14,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total