4.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
VARPTROSS
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Gives a soft glowing light, that gives your home a warm and welcoming atmosphere.
Each lamp is unique since it is made of bamboo with natural color variations and has handmade details by skilled craftspeople.
Article no 606.012.30
1 package(s) total
Light bulb sold separately. IKEA recommends LED bulb E14 tube-shaped clear glass.
Bamboo is a natural material with unique colour variations that add to its charm. These variations may change over time, enhancing its natural character.
Special waste handling may be required. Please contact your local authorities for more information.
This product bears the CE mark.
| Length: | 28 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight Gross: | 0,73 kg |
| Weight Net: | 0,57 kg |
| Volume per package: | 10,5 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 606.012.30
| Article no | 606.012.30 |
Article no 606.012.30
| Cord length: | 2,0 m |
| Height: | 26 cm |
| Length: | 18 cm |
| Power: | 5,9 W |
| Width: | 15 cm |
| Article no: | 606.012.30 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 28 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 17 cm |
| Weight Gross: | 0,73 kg |
| Weight Net: | 0,57 kg |
| Volume per package: | 10,5 l |
Find it in the store
1 package(s) total