Forget to water sometimes? This watering can will help. It's so nice-looking that you'll want to leave it out on display – both as a splash of red colour and as a friendly reminder that it’s time to water.
395,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
IKEA PS 2002
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
You can store water or a nutrient mixture in the can, so everything is ready when you water your plants.
This product has dual functions, you can use it as a vase or a watering can.
Article no 806.119.78
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth.
Suitable for both indoor and outdoor use.
Should be stored indoors.
| Length: | 35 cm |
| Width: | 33 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,17 kg |
| Weight Net: | 0,17 kg |
| Volume per package: | 14,0 l |
Article no 806.119.78
| Article no | 806.119.78 |
Article no 806.119.78
| Height: | 33 cm |
| Volume: | 1,2 l |
| Article no: | 806.119.78 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 35 cm |
| Width: | 33 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,17 kg |
| Weight Net: | 0,17 kg |
| Volume per package: | 14,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total