109.950,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
LILLESÄTER
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 306.184.92
4 package(s) total
This cover’s ability to resist abrasion has been tested to handle 55,000 cycles. 15,000 cycles or more is suitable for furniture used every day at home. Over 30,000 cycles means a good ability to resist abrasion.
The cover has a lightfastness level of 6 (the ability to resist colour fading) on a scale of 1 to 8. According to industry standards, a lightfastness level of 4 or higher is suitable for home use.
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,47 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,89 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,68 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,54 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 306.184.92
| Article no | 306.184.92 |
Article no 306.184.92
| Armrest height: | 51 cm |
| Armrest width: | 16 cm |
| Depth: | 90 cm |
| Free height under furniture: | 2 cm |
| Height: | 69 cm |
| Seat depth: | 65 cm |
| Seat height: | 44 cm |
| Seat width: | 166 cm |
| Width: | 201 cm |
| Article no: | 306.184.92 |
| Packages: | 4 |
| package 1 | |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,47 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| package 2 | |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,89 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| package 3 | |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,68 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
| package 4 | |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,54 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
Find it in the store
4 package(s) total