116.950,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
LILLESÄTER
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 406.190.71
4 package(s) total
This seating furniture is for non-domestic/public use and is tested for general use, L1, according to EN 16139.
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,47 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,89 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,68 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,54 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 406.190.71
| Article no | 406.190.71 |
Article no 406.190.71
| Armrest height: | 51 cm |
| Armrest width: | 16 cm |
| Depth: | 90 cm |
| Free height under furniture: | 2 cm |
| Height: | 69 cm |
| Seat depth: | 65 cm |
| Seat height: | 44 cm |
| Seat width: | 166 cm |
| Width: | 201 cm |
| Article no: | 406.190.71 |
| Packages: | 4 |
| package 1 | |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,47 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| package 2 | |
| Length: | 96 cm |
| Width: | 83 cm |
| Height: | 44 cm |
| Weight Gross: | 21,00 kg |
| Weight Net: | 18,89 kg |
| Volume per package: | 348,8 l |
| package 3 | |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,68 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
| package 4 | |
| Length: | 109 cm |
| Width: | 73 cm |
| Height: | 50 cm |
| Weight Gross: | 14,00 kg |
| Weight Net: | 11,54 kg |
| Volume per package: | 395,1 l |
Find it in the store
4 package(s) total