695,-/3 pack
Sorry!
There is not enough stock for your order.
FRÖSÅDD
When I look at clouds, I always look for animal shapes since animals have always been a strong inspiration for me. They’re so happy and I like playful designs that have a function. That's why I chose to shape FRÖSÅDD hooks like Swedish animals. The decorative shape is simple and compact to withstand the stresses of everyday living. I hope they make you smile ─ and maybe the moose, bear and horse will be fought over by family members as to which animal belongs to whom?
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
These animal-shaped hooks are perfect for hanging everything from jackets to jewellery – and when nothing hangs on them, they become charming wall decorations.
Mix and match to create your own hook arrangement – in a row, spread out or at different heights. Whether in a hallway, bedroom or bathroom – these playful hooks bring a smile to any corner of your home.
Article no 706.124.45
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth. Do not use solvents or abrasive products on any part of the product.
Wall fittings and screws are not included.
Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
Can be fixed with suitable screws/fittings from our TRIXIG series.
Comprises: 1 moose (width 12,6 cm, depth 9 cm, height 10 cm), 1 horse (width 4 cm, depth 8 cm, height 11,4 cm) and 1 bear (width 6,2 cm, depth 8,3 cm, height 8,6 cm).
| Length: | 16 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,28 kg |
| Weight Net: | 0,22 kg |
| Volume per package: | 2,2 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 706.124.45
| Article no | 706.124.45 |
Article no 706.124.45
| Package quantity: | 3 pack |
| Article no: | 706.124.45 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 16 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,28 kg |
| Weight Net: | 0,22 kg |
| Volume per package: | 2,2 l |
Find it in the store
1 package(s) total