3.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
IKEA PS 2026
When you live in a small space, you need easy ways to get things off the floor and up on the walls. IKEA PS 2026 rack with 5 hooks looks just as great whether in use or not – it offers more than a practical function. Since the hooks only stick out when you use them, the rack takes up very little space. Also, it’s a nice way of displaying things and works perfectly for hanging up IKEA PS 2026 mirror.
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Turns unused space into practical storage for items you want within reach.
The self-retracting hooks pop out only when you use them.
The rack takes up minimal space, as the hooks can also be used in their upfolded position.
The hidden wall fittings creates a sleek and elegant look.
Continuous design so you can line up multiple racks to create a longer storage solution.
Article no 406.187.07
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth.
Screws for wall mounting sold separately.
Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
Can be fixed with suitable screws/fittings from our TRIXIG series.
Max. load/hook: 4 kg.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 78 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,63 kg |
| Weight Net: | 0,56 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 406.187.07
| Article no | 406.187.07 |
Article no 406.187.07
| Depth: | 2,6 cm |
| Height: | 10 cm |
| Length: | 76 cm |
| Article no: | 406.187.07 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 78 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,63 kg |
| Weight Net: | 0,56 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total