Sorry!
There is not enough stock for your order.
EKET
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
With cable management on both top and bottom, you can discreetly feed the cords all the way through the media shelf and connect them to the wall socket.
A versatile solution that you can use as storage around your TV, but also as a charging station or music corner.
Article no 295.808.81
2 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth.
WARNING! Falling hazard โ to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
EKET suspension rail for wall mounting is included.
The max load for a wall-hung cabinet depends on the wall material.
Ensure that you have a minimum of 5 cm between the top of the frame and the ceiling. This is needed to be able to mount the frame to the suspension rail.
| Length: | 66 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,67 kg |
| Weight Net: | 0,57 kg |
| Volume per package: | 1,8 l |
| Length: | 79 cm |
| Width: | 37 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight Gross: | 11,04 kg |
| Weight Net: | 10,30 kg |
| Volume per package: | 27,1 l |
Article no 295.808.81
| Article no | 295.808.81 |
Article no 295.808.81
| Width: | 70 cm |
| Depth: | 35 cm |
| Height: | 35 cm |
| Max. load: | 15 kg |
| Suspension rail EKET | |
| Article no: | 803.400.48 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 66 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,67 kg |
| Weight Net: | 0,57 kg |
| Volume per package: | 1,8 l |
| Media shelf EKET | |
| Article no: | 905.820.27 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 79 cm |
| Width: | 37 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight Gross: | 11,04 kg |
| Weight Net: | 10,30 kg |
| Volume per package: | 27,1 l |
Find it in the store
2 package(s) total