Sorry!
There is not enough stock for your order.
IVAR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Solid pine is a natural material which ages beautifully and gains its own unique character over time.
You can personalise the furniture even more by staining or painting it your favourite colour.
An easy solution if you don’t have a lot of space since the foldable table is perfect both as a desk and as a dining table for 2-3 people.
Article no 696.065.77
14 package(s) total
Wipe clean with a dry cloth. Wipe clean with a dry cloth. Wipe clean with a dry cloth. Stains can be removed by using an eraser or fine sandpaper. Stains can be removed by using an eraser or fine sandpaper. Can be treated with oil, wax, lacquer or glazing paint for higher resistance and easy care.
Possible to separate for recycling or energy recovery if available in your community.
Must be anchored to the wall. Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
| Length: | 42 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 1,26 kg |
| Weight Net: | 1,26 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| Length: | 83 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,45 kg |
| Weight Net: | 2,45 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 68 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 14,10 kg |
| Weight Net: | 12,84 kg |
| Volume per package: | 38,5 l |
| Length: | 179 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 2,76 kg |
| Weight Net: | 2,65 kg |
| Volume per package: | 7,1 l |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 0,2 l |
Article no 696.065.77
| Article no | 696.065.77 |
Article no 696.065.77
| Height: | 178,5 cm |
| Max. depth: | 95 cm |
| Min. depth: | 30 cm |
| Width: | 134 cm |
| Table top, width: | 80 cm |
| Table height: | 75 cm |
| Shelf IVAR | |
| Article no: | 103.181.59 |
| Packages: | 6 |
| Length: | 42 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 1,26 kg |
| Weight Net: | 1,26 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| Shelf IVAR | |
| Article no: | 303.181.63 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 83 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,45 kg |
| Weight Net: | 2,45 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Folding table IVAR | |
| Article no: | 405.124.66 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 68 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 14,10 kg |
| Weight Net: | 12,84 kg |
| Volume per package: | 38,5 l |
| Side unit IVAR | |
| Article no: | 504.846.51 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 179 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 2,76 kg |
| Weight Net: | 2,65 kg |
| Volume per package: | 7,1 l |
| Cross-brace OBSERVATÖR | |
| Article no: | 877.496.00 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 0,2 l |
Find it in the store
14 package(s) total