Sorry!
There is not enough stock for your order.
IVAR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Solid pine is a natural material which ages beautifully and gains its own unique character over time.
You can move shelves and adapt spacing to suit your needs.
You can personalise the furniture even more by staining or painting it your favourite colour.
Article no 195.906.06
18 package(s) total
Wipe clean with a dry cloth. Wipe clean with a dry cloth. Wipe clean with a dry cloth. Stains can be removed by using an eraser or fine sandpaper. Stains can be removed by using an eraser or fine sandpaper. Can be treated with oil, wax, lacquer or glazing paint for higher resistance and easy care.
Possible to separate for recycling or energy recovery if available in your community.
WARNING! Tipping hazard – to reduce the risk of this furniture tipping over, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 81 cm |
| Width: | 29 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 4,55 kg |
| Weight Net: | 4,10 kg |
| Volume per package: | 13,9 l |
| Length: | 83 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,45 kg |
| Weight Net: | 2,45 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Length: | 227 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 3,44 kg |
| Weight Net: | 3,31 kg |
| Volume per package: | 9,0 l |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight Gross: | 20,51 kg |
| Weight Net: | 19,72 kg |
| Volume per package: | 61,7 l |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 0,2 l |
Article no 195.906.06
| Article no | 195.906.06 |
Article no 195.906.06
| Depth: | 30,0 cm |
| Height: | 226,4 cm |
| Max. load/drawer: | 8 kg |
| Max. load/shelf: | 30 kg |
| Width: | 174,0 cm |
| Drawer IVAR | |
| Article no: | 204.889.00 |
| Packages: | 6 |
| Length: | 81 cm |
| Width: | 29 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 4,55 kg |
| Weight Net: | 4,10 kg |
| Volume per package: | 13,9 l |
| Shelf IVAR | |
| Article no: | 303.181.63 |
| Packages: | 6 |
| Length: | 83 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,45 kg |
| Weight Net: | 2,45 kg |
| Volume per package: | 4,5 l |
| Side unit IVAR | |
| Article no: | 304.846.52 |
| Packages: | 3 |
| Length: | 227 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 3,44 kg |
| Weight Net: | 3,31 kg |
| Volume per package: | 9,0 l |
| Cabinet IVAR | |
| Article no: | 400.337.63 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight Gross: | 20,51 kg |
| Weight Net: | 19,72 kg |
| Volume per package: | 61,7 l |
| Cross-brace OBSERVATÖR | |
| Article no: | 877.496.00 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 102 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 0,2 l |
Find it in the store
18 package(s) total