Sorry!
There is not enough stock for your order.
KALLAX
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 596.025.08
5 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
Two persons are needed for the assembly of this furniture.
Coordinates well with pieces of furniture in the LACK series that have the same timeless expression and material as KALLAX.
Complete with KALLAX underframe to give this shelving unit a new look while making it easier to vacuum under the unit.
KALLAX underframe is sold separately.
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 70 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,87 kg |
| Weight Net: | 0,87 kg |
| Volume per package: | 3,0 l |
| Length: | 81 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 19 cm |
| Weight Gross: | 12,60 kg |
| Weight Net: | 11,74 kg |
| Volume per package: | 62,3 l |
Article no 596.025.08
| Article no | 596.025.08 |
Article no 596.025.08
| Width: | 76,5 cm |
| Depth: | 39,0 cm |
| Height: | 76,5 cm |
| Max. load/shelf: | 13 kg |
| Box DRÖNA | |
| Article no: | 104.439.74 |
| Packages: | 4 |
| Length: | 70 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,87 kg |
| Weight Net: | 0,87 kg |
| Volume per package: | 3,0 l |
| Shelving unit KALLAX | |
| Article no: | 202.758.14 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 81 cm |
| Width: | 41 cm |
| Height: | 19 cm |
| Weight Gross: | 12,60 kg |
| Weight Net: | 11,74 kg |
| Volume per package: | 62,3 l |
Find it in the store
5 package(s) total