14.550,-
14.550,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
BESTÅ
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
A simple unit can be enough storage for a limited space or the foundation for a larger storage solution if your needs change.
Article no 294.296.66
5 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth. Check regularly that all assembly fastenings are properly tightened and retighten when necessary.
The max load for a wall-hung frame depends on the wall material.
BESTÅ suspension rail for wall mounting is included.
1 adjustable shelf included.
Tempered glass should be handled with care! A damaged edge or a scratched surface can cause the glass to break suddenly.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 58 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,94 kg |
| Weight Net: | 0,90 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
| Length: | 69 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 7,18 kg |
| Weight Net: | 6,53 kg |
| Volume per package: | 17,9 l |
| Length: | 60 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,77 kg |
| Weight Net: | 0,69 kg |
| Volume per package: | 1,2 l |
| Length: | 25 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,26 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 1,3 l |
| Length: | 73 cm |
| Width: | 61 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 4,40 kg |
| Weight Net: | 3,95 kg |
| Volume per package: | 9,7 l |
Article no 294.296.66
| Article no | 294.296.66 |
Article no 294.296.66
| Width: | 60 cm |
| Depth: | 22 cm |
| Height: | 64 cm |
| Glass shelf BESTÅ | |
| Article no: | 002.955.30 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 58 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight Gross: | 0,94 kg |
| Weight Net: | 0,90 kg |
| Volume per package: | 0,5 l |
| Frame BESTÅ | |
| Article no: | 602.459.19 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 69 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 7,18 kg |
| Weight Net: | 6,53 kg |
| Volume per package: | 17,9 l |
| Suspension rail BESTÅ | |
| Article no: | 704.883.18 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 60 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,77 kg |
| Weight Net: | 0,69 kg |
| Volume per package: | 1,2 l |
| Soft closing/push-open hinge BESTÅ | |
| Article no: | 802.612.58 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 25 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,26 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 1,3 l |
| Glass door SINDVIK | |
| Article no: | 902.918.58 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 73 cm |
| Width: | 61 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 4,40 kg |
| Weight Net: | 3,95 kg |
| Volume per package: | 9,7 l |
Find it in the store
5 package(s) total