Sorry!
There is not enough stock for your order.
FÄRGSÄTTARE
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 096.028.03
2 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
The 3 shelves can only be placed in their pre-set fixed positions.
Tested and approved for bathroom use.
This storage has been tested for public use and meet the requirements following standard: EN 16121.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
Screws for wall mounting sold separately.
| Length: | 76 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 3,00 kg |
| Weight Net: | 2,55 kg |
| Volume per package: | 8,3 l |
Article no 096.028.03
| Article no | 096.028.03 |
Article no 096.028.03
| Max. load/shelf: | 10 kg |
| Wall shelf FÄRGSÄTTARE | |
| Article no: | 705.957.85 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 76 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 3,00 kg |
| Weight Net: | 2,55 kg |
| Volume per package: | 8,3 l |
Find it in the store
2 package(s) total