550,-
550,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
ALTARLIDEN
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
This clothes rail is designed for LASTARE frames, depth 62 cm.
ALTARLIDEN clothes rails are available in several lengths to fit LASTARE frames in different widths.
LASTARE frames have numerous pre-drilled holes, allowing you to mount ALTARLIDEN clothes rails and interior organisers at various heights to make the most of the available space.
Article no 005.966.89
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth. Wipe dry with a clean cloth.
The clothes rail holds about 8 coats or 16 shirts on hangers.
Dimensioned for LASTARE frames, depths 42 and 62 cm.
| Length: | 41 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,11 kg |
| Weight Net: | 0,09 kg |
| Volume per package: | 0,4 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 005.966.89
| Article no | 005.966.89 |
Article no 005.966.89
| Width: | 36,4 cm |
| System, width: | 40 cm |
| Article no: | 005.966.89 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 3 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,11 kg |
| Weight Net: | 0,09 kg |
| Volume per package: | 0,4 l |
Find it in the store
1 package(s) total