Finish your PLATSA storage combination with doors. The doors create a unified look and protects clothes from dust. The clean and simple design fits in just about anywhere.
Sorry!
There is not enough stock for your order.
SANNIDAL
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The door can be hung with the opening to the right or the left.
Article no 896.312.03
3 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
Knobs and handles are sold separately.
Fits with PLATSA wardrobe system.
Hinges are needed for this product. They are included in the price but picked up separately.
| Length: | 69 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,08 kg |
| Weight Net: | 1,75 kg |
| Volume per package: | 5,6 l |
| Length: | 17 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,11 kg |
| Weight Net: | 0,10 kg |
| Volume per package: | 0,9 l |
Article no 896.312.03
| Article no | 896.312.03 |
Article no 896.312.03
| Width: | 60 cm |
| Height: | 40 cm |
| Door SANNIDAL | |
| Article no: | 203.955.38 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 69 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,08 kg |
| Weight Net: | 1,75 kg |
| Volume per package: | 5,6 l |
| Soft closing hinge HJÄLPA | |
| Article no: | 903.828.82 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 17 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,11 kg |
| Weight Net: | 0,10 kg |
| Volume per package: | 0,9 l |
Find it in the store
3 package(s) total