Sorry!
There is not enough stock for your order.
UPPDATERA
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The bamboo gives your kitchen a warm and finished expression.
Makes it easier to keep your cutlery and utensils organised, so you can quickly find what you need in the kitchen drawer and start cooking.
May be combined with other UPPDATERA drawer organisers to utilise the full volume in your kitchen drawers.
Article no 196.118.02
2 package(s) total
Combines with other UPPDATERA drawer organisers.
Bamboo is a natural material with unique colour variations that add to its charm. These variations may change over time, enhancing its natural character.
| Length: | 50 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,66 kg |
| Weight Net: | 0,64 kg |
| Volume per package: | 5,9 l |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 0,40 kg |
| Weight Net: | 0,39 kg |
| Volume per package: | 2,9 l |
Article no 196.118.02
| Article no | 196.118.02 |
Article no 196.118.02
| Width: | 200 mm |
| Depth: | 495 mm |
| Height: | 56 mm |
| Utensil tray UPPDATERA | |
| Article no: | 006.181.01 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 0,66 kg |
| Weight Net: | 0,64 kg |
| Volume per package: | 5,9 l |
| Knife rack UPPDATERA | |
| Article no: | 804.332.07 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 0,40 kg |
| Weight Net: | 0,39 kg |
| Volume per package: | 2,9 l |
Find it in the store
2 package(s) total