2.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
NÄVLINGE
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Gives directional light that is good for focused lighting.
You can easily direct the light where you want it because the lamp arm and head are adjustable.
Slim design; easy to place in small spaces.
Article no 206.371.32
1 package(s) total
Wipe clean with a dry cloth.
The light source is built-in but can be replaced. Available to order as a spare part. For more information, contact IKEA customer service at your IKEA store or IKEA.com.
Light colour: warm white (2700 Kelvin).
The light source has a lifetime of approx. 25,000 hours. This corresponds to about 20 years if the lamp is on for 3 hours per day.
This product bears the CE mark.
| Length: | 38 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 1,14 kg |
| Weight Net: | 0,97 kg |
| Volume per package: | 3,0 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 206.371.32
| Article no | 206.371.32 |
Article no 206.371.32
| Luminous flux: | 220 lm |
| Length: | 66 cm |
| Height: | 52 cm |
| Base diameter: | 12 cm |
| Shade diameter: | 5 cm |
| Cord length: | 2,0 m |
| Power: | 1,9 W |
| Estimated lifetime: | 25000 hr |
| Article no: | 206.371.32 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 38 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight Gross: | 1,14 kg |
| Weight Net: | 0,97 kg |
| Volume per package: | 3,0 l |
Find it in the store
1 package(s) total