11.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
VARPTROSS
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Gives a soft glowing light, that gives your home a warm and welcoming atmosphere.
This pendant lamp is perfect to hang over your dining table or kitchen island.
Each lamp is unique since it is made of bamboo with natural color variations and has handmade details by skilled craftspeople.
Article no 506.107.82
1 package(s) total
Light bulb sold separately. IKEA recommends LED bulb E14 tube-shaped clear glass (2 pcs).
To be hung on a ceiling hook and fixed with screws.
Ceiling hook not included.
Screws are not included.
Special waste handling may be required. Please contact your local authorities for more information.
Bamboo is a natural material with unique colour variations that add to its charm. These variations may change over time, enhancing its natural character.
You will find complete information on how the product is mounted and installed in the assembly instructions.
This product bears the CE mark.
| Length: | 83 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight Gross: | 2,28 kg |
| Weight Net: | 1,55 kg |
| Volume per package: | 29,7 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 506.107.82
| Article no | 506.107.82 |
Article no 506.107.82
| Cord length: | 1,6 m |
| Height: | 19 cm |
| Length: | 79 cm |
| Max. power/bulb: | 5,9 W |
| Width: | 16 cm |
| Article no: | 506.107.82 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 83 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight Gross: | 2,28 kg |
| Weight Net: | 1,55 kg |
| Volume per package: | 29,7 l |
Find it in the store
1 package(s) total