4.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
AVHÅLL
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Approved for outdoor use.
Portable and battery operated – easy to place wherever you like since no cables or connectors are needed.
The dimmer function lets you adjust brightness in three levels: 100%, 30% and 10%. Just press the button to select.
Easy recharging via the built-in USB-C port.
Article no 606.141.43
1 package(s) total
Approved for IP44.
Battery included.
LED light bulb included.
USB-C cable and USB charger are sold separately.
For indoor or outdoor use.
LED life time approx. 25.000 hours.
The included LED light source is replaceable.
Charge the lamp via the USB port or by removing the battery and charging it separately.
The lamps can light up even when charging.
When fully charged, the lamp lasts up to 9 hours at full brightness. At 30% brightness, it lasts over 28 hours. At 10% brightness, it lasts 69 hours.
Charges to 100% in about 10 hours.
May be completed with one RÖDHAJ rechargeable battery pack (7.2V 2600mAh Li-ion) so you can use the lamp even when the included battery is discharged.
| Length: | 30 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight Gross: | 1,26 kg |
| Weight Net: | 1,06 kg |
| Volume per package: | 5,7 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 606.141.43
| Article no | 606.141.43 |
Article no 606.141.43
| Luminous flux: | 100 lm |
| Height: | 29 cm |
| Shade diameter: | 13 cm |
| Diameter: | 11 cm |
| Colour Temperature: | 2700 K |
| Estimated lifetime: | 25000 hr |
| Article no: | 606.141.43 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 30 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight Gross: | 1,26 kg |
| Weight Net: | 1,06 kg |
| Volume per package: | 5,7 l |
Find it in the store
1 package(s) total