4.990,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
IKEA PS 2026
βThe shape of IKEA PS 2026 portable lamp is a playful mix β a bit of a cylinder, a Christmas bauble and a petri dish. From the start, it just felt right β both functional and sculptural. Itβs not tied to one purpose or place. Wherever you are, surrounded by friends or curled up with a book, it creates a soft little cocoon. The colours range from bold to classic to neutral. Iβm glad we live in a time that embraces colour β it really does make the world more fun.β
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The glass shade provides a diffused and decorative light.
Portable and battery operated β easy to place wherever you like since no cables or connectors are needed.
The dimmer function lets you adjust brightness in three levels: 100%, 30% and 10%. Just press the button to select.
Easy recharging via the built-in USB-C port.
Article no 306.135.69
1 package(s) total
Wipe clean with a dry cloth.
For indoor use only.
The included LED light source is replaceable.
Built-in LED light source that lasts approx. 25,000 hours.
Charges to 100% in about 10 hours.
When fully charged, the lamp lasts up to 9 hours at full brightness. At 30% brightness, it lasts over 28 hours. At 10% brightness, it lasts 69 hours.
USB-C cable and USB charger are sold separately.
Battery included.
| Length: | 24 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,76 kg |
| Weight Net: | 0,61 kg |
| Volume per package: | 3,6 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 306.135.69
| Article no | 306.135.69 |
Article no 306.135.69
| Luminous flux: | 160 lm |
| Height: | 22 cm |
| Shade diameter: | 12 cm |
| Estimated lifetime: | 25000 hr |
| Article no: | 306.135.69 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 24 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,76 kg |
| Weight Net: | 0,61 kg |
| Volume per package: | 3,6 l |
Find it in the store
1 package(s) total