1.690,-
1.690,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
KORKGRAN
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The plant pot is galvanised to protect against corrosion.
The plant pot is frost-resistant and can be kept outdoors at temperatures below zero if emptied of soil or covered.
Can be used both as a decorative plant pot and as a bucket with a classic and timeless design.
The handles are made of oiled solid wood, a living material with natural colour variations.
Article no 406.119.80
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth.
Suitable for both indoor and outdoor use.
If you plant directly in the pot, feel free to add a layer of clay balls in the bottom to improve drainage.
The wood’s beautiful, natural colour variations make each piece unique.
Part of the KORKGRAN series with plant pots and growing accessories in a classic design.
| Length: | 28 cm |
| Weight Gross: | 1,01 kg |
| Weight Net: | 0,99 kg |
| Volume per package: | 18,2 l |
| Diameter per package: | 29 cm |
Article no 406.119.80
| Article no | 406.119.80 |
Article no 406.119.80
| Height: | 27 cm |
| Inside diameter: | 27 cm |
| Volume: | 10 l |
| Outside diameter: | 28 cm |
| Article no: | 406.119.80 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 28 cm |
| Weight Gross: | 1,01 kg |
| Weight Net: | 0,99 kg |
| Volume per package: | 18,2 l |
| Diameter per package: | 29 cm |
Find it in the store
1 package(s) total