1.290,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
KORKGRAN
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The watering can is made of galvanised steel, which provides good protection against rust.
You can store water or a nutrient mixture in the can, so everything is ready when you water your plants.
The handles are made of oiled solid wood, a living material with natural colour variations.
Article no 606.119.84
1 package(s) total
Wipe clean with a damp cloth.
Suitable for both indoor and outdoor use.
The wood’s beautiful, natural colour variations make each piece unique.
Part of the KORKGRAN series with plant pots and growing accessories in a classic design.
| Length: | 26 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,25 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 4,9 l |
Article no 606.119.84
| Article no | 606.119.84 |
Article no 606.119.84
| Height: | 16 cm |
| Volume: | 1 l |
| Article no: | 606.119.84 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 26 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight Gross: | 0,25 kg |
| Weight Net: | 0,25 kg |
| Volume per package: | 4,9 l |
Find it in the store
1 package(s) total