46.000,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
MANNARP
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Article no 406.116.21
1 package(s) total
This seating furniture is tested and complies with relevant strength and durability standards. The tests simulate typical usage of the product and are based on use by persons weighing up to 110 kg.
| Length: | 192 cm |
| Width: | 79 cm |
| Height: | 38 cm |
| Weight Gross: | 45,97 kg |
| Weight Net: | 39,55 kg |
| Volume per package: | 568,8 l |
Only the latest versions of these documents are available for download. This means that there may sometimes be differences between the documents you download and the versions that come with the product.
Article no 406.116.21
| Article no | 406.116.21 |
Article no 406.116.21
| Depth: | 95 cm |
| Height backrest: | 60 cm |
| Height including back cushions: | 80 cm |
| Seat depth: | 50 cm |
| Seat height: | 29 cm |
| Seat width: | 178 cm |
| Width: | 198 cm |
| Armrest width: | 10 cm |
| Armrest height: | 49 cm |
| Article no: | 406.116.21 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 192 cm |
| Width: | 79 cm |
| Height: | 38 cm |
| Weight Gross: | 45,97 kg |
| Weight Net: | 39,55 kg |
| Volume per package: | 568,8 l |
Find it in the store
1 package(s) total