Sorry!
There is not enough stock for your order.
BROR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
The accessories are easy to fix anywhere on the board and are easy to move when you like.
BROR is a flexible storage system that you can adapt and change based on your needs and your space.
Perfect solution when you have a narrow but high space that you want to use for storage.
Article no 995.718.64
6 package(s) total
Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild washing-up detergent or soap, if necessary.
The recommended maximum weight applies when the weight load is evenly distributed across the surface.
| Length: | 87 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 5,38 kg |
| Weight Net: | 4,80 kg |
| Volume per package: | 12,2 l |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| Length: | 85 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 4,00 kg |
| Weight Net: | 3,30 kg |
| Volume per package: | 13,4 l |
Article no 995.718.64
| Article no | 995.718.64 |
Article no 995.718.64
| Height: | 180 cm |
| Width: | 87,5 cm |
| Max. load/shelf: | 25 kg |
| Max. load/hook: | 1 kg |
| Max. depth: | 45 cm |
| Min. depth: | 30 cm |
| Max. load/small shelf: | 25 kg |
| Max. load/large shelf: | 45 kg |
| Shelf for wall upright BROR | |
| Article no: | 005.704.15 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 5,38 kg |
| Weight Net: | 4,80 kg |
| Volume per package: | 12,2 l |
| Shelf for wall upright BROR | |
| Article no: | 005.704.20 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| 2 uprights/1 suspension rail set BROR | |
| Article no: | 205.704.19 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| 20 pieces pegboard set BROR | |
| Article no: | 305.704.14 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 85 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 4,00 kg |
| Weight Net: | 3,30 kg |
| Volume per package: | 13,4 l |
Find it in the store
6 package(s) total