Sorry!
There is not enough stock for your order.
UPPDATERA
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Makes it easier to keep your cutlery and utensils organised, so you can quickly find what you need in the kitchen drawer and start cooking.
May be combined with other UPPDATERA drawer organisers to utilise the full volume in your kitchen drawers.
Article no 596.273.49
5 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in a mild cleaner. Wipe dry with a clean cloth.
Combines with other UPPDATERA drawer organisers.
| Length: | 50 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,71 kg |
| Weight Net: | 0,70 kg |
| Volume per package: | 7,8 l |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,35 kg |
| Weight Net: | 0,35 kg |
| Volume per package: | 5,0 l |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,17 kg |
| Weight Net: | 0,16 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 0,40 kg |
| Weight Net: | 0,39 kg |
| Volume per package: | 2,9 l |
Article no 596.273.49
| Article no | 596.273.49 |
Article no 596.273.49
| Width: | 716 mm |
| Depth: | 495 mm |
| Height: | 50 mm |
| Cutlery tray UPPDATERA | |
| Article no: | 104.600.20 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 32 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,71 kg |
| Weight Net: | 0,70 kg |
| Volume per package: | 7,8 l |
| Utensil tray UPPDATERA | |
| Article no: | 504.600.18 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 0,35 kg |
| Weight Net: | 0,35 kg |
| Volume per package: | 5,0 l |
| Spice rack UPPDATERA | |
| Article no: | 506.005.75 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 50 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 0,17 kg |
| Weight Net: | 0,16 kg |
| Volume per package: | 1,0 l |
| Knife rack UPPDATERA | |
| Article no: | 804.332.07 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 41 cm |
| Width: | 17 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 0,40 kg |
| Weight Net: | 0,39 kg |
| Volume per package: | 2,9 l |
Find it in the store
5 package(s) total