Sorry!
There is not enough stock for your order.
BROR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
BROR is a flexible storage system that you can adapt and change based on your needs and your space.
Article no 095.718.54
3 package(s) total
Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild washing-up detergent or soap, if necessary.
The recommended maximum weight applies when the weight load is evenly distributed across the surface.
Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home.
Different wall materials require different types of fixing devices. Use fixing devices suitable for the walls in your home, sold separately.
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
Article no 095.718.54
| Article no | 095.718.54 |
Article no 095.718.54
| Height: | 90 cm |
| Width: | 87,5 cm |
| Depth: | 45,0 cm |
| Max. load/shelf: | 45 kg |
| Shelf for wall upright BROR | |
| Article no: | 005.704.20 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| 2 uprights/1 suspension rail set BROR | |
| Article no: | 205.704.19 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
Find it in the store
3 package(s) total