Customize this combination
Sorry!
There is not enough stock for your order.
BROR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
BROR is a flexible storage system that you can adapt and change based on your needs and your space.
Article no 795.718.55
3 package(s) total
Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild washing-up detergent or soap, if necessary.
The recommended maximum weight applies when the weight load is evenly distributed across the surface.
| Length: | 87 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 5,38 kg |
| Weight Net: | 4,80 kg |
| Volume per package: | 12,2 l |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
Article no 795.718.55
| Article no | 795.718.55 |
Article no 795.718.55
| Height: | 90 cm |
| Max. load/shelf: | 25 kg |
| Width: | 87,5 cm |
| Depth: | 30,0 cm |
| Shelf for wall upright BROR | |
| Article no: | 005.704.15 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 28 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight Gross: | 5,38 kg |
| Weight Net: | 4,80 kg |
| Volume per package: | 12,2 l |
| 2 uprights/1 suspension rail set BROR | |
| Article no: | 205.704.19 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
Find it in the store
3 package(s) total