35.100,-
35100
25 year guarantee
35.100,-
Sorry!
There is not enough stock for your order.
METOD
25 25 year guarantee
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
Sturdy frame construction, 18 mm thick.
Snap-on hinges can be mounted on the door without screws, and you can easily remove the door for cleaning.
25 year guarantee. Read about the terms in the guarantee brochure.
Article no 294.602.04
6 package(s) total
Wipe clean with a cloth dampened in water or a non-abrasive detergent. Wipe dry with a clean cloth.
The hinge is adjustable in height, depth and width.
Suspension rail sold separately.
To be completed with legs and plinth, sold separately.
To be completed with METOD suspension rail for mounting the cabinet to the wall.
To be completed with a knob or a handle.
WARNING! Tipping hazard – this product must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 88 cm |
| Width: | 64 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 19,50 kg |
| Weight Net: | 18,73 kg |
| Volume per package: | 36,7 l |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 21 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,20 kg |
| Weight Net: | 2,01 kg |
| Volume per package: | 4,2 l |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
| Length: | 70 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 3,75 kg |
| Weight Net: | 3,47 kg |
| Volume per package: | 6,4 l |
Article no 294.602.04
| Article no | 294.602.04 |
Article no 294.602.04
| Width: | 80,0 cm |
| Depth: | 61,9 cm |
| Height: | 88,0 cm |
| Frame, depth: | 60,0 cm |
| Frame, height: | 80,0 cm |
| Base cabinet for built-in oven/sink METOD | |
| Article no: | 502.154.75 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 88 cm |
| Width: | 64 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight Gross: | 19,50 kg |
| Weight Net: | 18,73 kg |
| Volume per package: | 36,7 l |
| Drawer front BODBYN | |
| Article no: | 802.054.94 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 89 cm |
| Width: | 21 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 2,20 kg |
| Weight Net: | 2,01 kg |
| Volume per package: | 4,2 l |
| Hinge w b-in damper for kitchen UTRUSTA | |
| Article no: | 805.248.82 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 22 cm |
| Width: | 20 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 0,21 kg |
| Weight Net: | 0,20 kg |
| Volume per package: | 1,1 l |
| Door BODBYN | |
| Article no: | 902.054.84 |
| Packages: | 2 |
| Length: | 70 cm |
| Width: | 42 cm |
| Height: | 2 cm |
| Weight Gross: | 3,75 kg |
| Weight Net: | 3,47 kg |
| Volume per package: | 6,4 l |
Find it in the store
6 package(s) total