Sorry!
There is not enough stock for your order.
BROR
Product added to your favorites
Product removed from your favorites
This combination has shelves with space for plant pots and cans of paint – and a rail with hooks to hang garden tools, extension cords and even tennis racquets.
BROR is a flexible storage system that you can adapt and change based on your needs and your space.
Article no 395.718.62
3 package(s) total
Wipe clean with a soft cloth dampened in water and a mild washing-up detergent or soap, if necessary.
The recommended maximum weight applies when the weight load is evenly distributed across the surface.
WARNING! Falling hazard – to reduce the risk of this product falling down, it must be securely anchored. Use suitable screws and plugs for your home. If you are uncertain, seek professional advice.
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| Length: | 86 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 2,75 kg |
| Weight Net: | 2,19 kg |
| Volume per package: | 8,4 l |
Article no 395.718.62
| Article no | 395.718.62 |
Article no 395.718.62
| Height: | 90 cm |
| Max. load: | 45 kg |
| Depth: | 45,0 cm |
| Width: | 87,5 cm |
| Max. load/hook: | 5 kg |
| Shelf for wall upright BROR | |
| Article no: | 005.704.20 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 87 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight Gross: | 7,76 kg |
| Weight Net: | 7,03 kg |
| Volume per package: | 14,9 l |
| 2 uprights/1 suspension rail set BROR | |
| Article no: | 205.704.19 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 91 cm |
| Width: | 9 cm |
| Height: | 3 cm |
| Weight Gross: | 2,54 kg |
| Weight Net: | 2,40 kg |
| Volume per package: | 2,3 l |
| Rail with hooks BROR | |
| Article no: | 805.704.21 |
| Packages: | 1 |
| Length: | 86 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight Gross: | 2,75 kg |
| Weight Net: | 2,19 kg |
| Volume per package: | 8,4 l |
Find it in the store
3 package(s) total